Prawo do parkowania pod firmą nie jest nieodpłatnym świadczeniem
Nieodpłatne udostępnienie pracownikom miejsc parkingowych jest neutralne w świetle przepisów ustawy o PIT. Pracodawca nie pobiera więc z tego tytułu podatku dochodowego.
Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 9 grudnia 2020 r. (0112-KDIL2-1.4011.849.2020.1.DJ).
Wnioskodawca zatrudnia pracowników i pełni rolę płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.
Elementem infrastruktury należącej do kompleksu budynków przedsiębiorstwa jako całości jest firmowy parking, który znajduje się w ewidencji środków trwałych podatnika. Miejsca parkingowe udostępniane są pracownikom i klientom nieodpłatnie. W okolicy przedsiębiorstwa nie funkcjonuje strefa płatnego parkowania. Niemniej, w najbliższej przyszłości okolice przedsiębiorstwa wnioskodawcy będą włączone w strefę płatnego parkowania, a miejsca parkingowe na terenie należącym do przedsiębiorstwa będą jedynymi miejscami bezpłatnymi.
Wnioskodawca zadał pytanie czy nieodpłatne udostępnianie należących do przedsiębiorstwa miejsc parkingowych będzie stanowiło nieodpłatne świadczenie rzeczowe dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta